30 Serwisów z Których Ściągniesz Darmowe Zdjęcia na Bloga

by Dominik 15 czerwca, 2015
darmowe zdjęcia na bloga

Czy zastanawiałeś się gdzie znaleźć darmowe zdjęcia na bloga? Tworząc treści często szukamy zdjęć, których moglibyśmy użyć na swojej stronie internetowej bez żadnych opłat.

Największym problemem jest znalezienie dobrego i jakościowego zdjęcia, które będzie pasowało do artykułu.

Poniżej przygotowałem listę 30 serwisów, z których możesz pobrać za darmo zdjęcie na swojego bloga lub wykorzystać do projektu (np. prezentacji w Power Point).

Lista serwisów z darmowymi zdjęciami na bloga

Freepixels

Freepixels to serwis, na którym znajdziesz zdjęcia wysokiej rozdzielczości, które mogą być wykorzystywane do osobistych lub komercyjnych potrzeb. Zdjęcia z FreePixels zostały już pobrane ponad 5 milionów razy, a w ich bazie znajduje się ponad 5000 zdjęć – tak więc jest w czym wybierać. Serwis nie wymaga rejestracji.

freepixels

Picjumbo

Portal powstał w 2013 roku. Znajdziesz tu kilkadziesiąt zdjęć, które mogą być wykorzystywane do użytku prywatnego lub komercyjnego.

picjumbo

Rgbstock

Otrzymaj darmowe członkostwo do Rgbstock i zacznij ściągać darmowe zdjęcia na bloga. Serwis posiada ogromną kolekcje darmowych, wysokiej jakości zdjęć, grafik oraz ilustracji.

Zawartość RGBstock możesz wykorzystywać w materiałach video, prezentacjach oraz artykułach na blogu zgodnie z ich umową licencyjną, którą znajdziesz tutaj.

rgbstock darmowe zdjęcia na bloga

Alegriphotos

Serwis został założony w 2010 roku, aby udostępniać darmowe zdjęcia. Strona zawiera zdjęcia do użytku prywatnego i komercyjnego według licencji Creative Commons. W serwisie znajduje się ponad 3000 zdjęć, które możesz ściągnąć bez rejestracji.

Alegriphotos

Digital Dreamer

Digital Dreamer to serwis, na którym znajdziesz liczne projekty graficzne oraz zdjęcia. Te obrazy możesz wykorzystywać do każdego rodzaju projektów, w tym komercyjnych.

digital dreamer

Free Images

Free Images powstało w 2001 roku. To miejsce, w którym fotografowie dzielą się swoimi zdjęciami za darmo. Aby pobrać zdjęcia musisz się zarejestrować.

Jeśli zamierzasz wykorzystać fotografie do użytku komercyjnego powinieneś najpierw spytać się o pozwolenia autora zdjęcia.

free images

Stock Media

Stockmedia jest darmową biblioteką z licencją Creative Common, gdzie znajdziesz zdjęcia oraz fotografie na swojego bloga. Serwis nie wymaga rejestracji.

stock media

Pixabay

Pixabay to serwis, który oferuje zdjęcia z licencją Creative Common. Zdjęcia niższej rozdzielczości możesz ściągnąć na swój komputer za darmo. Aby pobrać zdjęcia w wyższej rozdzielczości musisz się zarejestrować.

pixabay

Photo Everywhere

Jeśli posiadasz stronę związaną z podróżowaniem to PhotoEverywhere jest dla Ciebie. Serwis oferuje ponad 3000 darmowych zdjęć. Większość z nich wymaga podania przypisu autora.

photoeverywhere

Free Images UK

Serwis, na którym znajdziesz ponad 13000 darmowych zdjęć i 88 kategorii. W serwisie znajdziesz nie tylko darmowe zdjęcia na bloga, ale również grafikę oraz tekstury.

freeimagesuk

Gratisography

Gratisography oferuje zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które możesz wykorzystać w celach osobistych i komercyjnych. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione przez Ryan McGuire.

Gratisography

Image After

Image After umożliwia ściągnięcie darmowych zdjęć oraz tekstur. Zdjęcia możesz wykorzystywać w celach osobistych lub komercyjnych.

image after

Splitshire

Serwis stworzony przez Daniela Nanescu – zdolnego grafika i fotografa. W Splitshire znajdziesz zdjęcia, które ściągniesz za darmo bez żadnych dodatkowych wymagań.

splitshire

Free Photos Web

Na portalu znajdziesz dużo darmowych zdjęć z takich kategorii jak architektura, natura, konstrukcje czy transport. Zdjęcia ściągniesz na swój komputer bez rejestracji.

free photos web

Free Photo Bank

Free Photo Bank oferuje zdjęcia na licencji Creative Common, jednak musisz pamiętać o umieszczaniu linka do strony autora. Przy każdej fotografii znajdziesz parametry aparatu jakim wykonano zdjęcie.

free photo bank

 

Free Stock

W serwisie znajdziesz liczne zdjęcia przedstawiające krajobrazy i naturę. Zdjęcia możesz ściągnąć za darmo zgodnie z licencją Creative Common – jednak musisz podać źródło, z którego pobrałeś zdjęcie.

Abstract Influence

Portal tworzony przez społeczność. Niektóre zdjęcia mogą wymagać podania źródła – w zależności od autora.

abstract influence

Free Photos Bank

Zdjęcia dostępne na Free Photos Bank możesz ściągnąć za darmo i wykorzystać je w celach osobistych. Jeżeli chcesz wykorzystać zdjęcie do celów komercyjnych powinieneś zapytać o zgodę autora.

free photos bank

Photo Rack

Kolejny serwis, w którym znajdziesz ponad 25000 zdjęć do użytku osobistego lub komercyjnego. Nie jest wymagane umieszczanie linku zwrotnego.

photo rack

Unprofound

Na ich stronie internetowej znajdziesz zdjęcia, które możesz wykorzystać do dowolnego celu – osobistego lub komercyjnego. Pomimo tego, że szata graficzna strony najlepsze lata ma już za sobą możesz znaleźć tam wiele ciekawych zdjęć na swojego bloga.

unprofound

Flickr

Flickr to jeden z największych portali, na których znajdziesz zdjęcia na każdą okazję. Zdjęcia są dodawane przez internautów, komentowane i oceniane. Ponadto na Flickr znajdziesz zaawansowaną wyszukiwarkę, która pozwala na wyszukiwanie zdjęć pod kątem praw autorskich oraz kolorystyki.

flickr

4 Free Photos

Strona skupia fotografów, którzy dzielą się swoimi zdjęciami za darmo. Zdjęcia możesz wykorzystywać w celach osobistych i komercyjnych.

4 free photos

 

Morgue File

MorgueFile to serwis, który oferuje wyszukiwanie zdjęć do użytku prywatnego lub komercyjnego. Serwis posiada stronę „Classroom”, w której jest opisana technika wykonywania zdjęć – dla początkujących fotografów.

morgue file

Pexels

Dzięki Pexels możesz znaleźć darmowe zdjęcia, które są objęte licencją Creative Commons.

pexels

Public Domain Pictures

Kolejny serwis, w którym ściągniesz za darmo zdjęcia na swoją stronę internetową. Zdjęcia możesz wykorzystywać do celów osobistych.

public domain pictures

Kaboompics

Portal, na którym znajdziesz ponad 1000 zdjęć do użytku prywatnego lub komercyjnego. Fotografie zostały wykonane przez polską autorkę Karoline Grabowską. Nie jest wymagana rejestracja.

kaboom

New Old Stock

Na portalu New Old Stock znajdziesz stare zdjęcia zrobione kilkadziesiąt lat temu. W większości są to czarno białe fotografie. Zdjęcia nie wymagają podania linku autora.

new old stock

Foodies Feed

Foodies Feed to serwis, na którym znajdziesz fotografie wszystkiego co jest związane z kuchnią i jedzeniem.

foodies feed

Img Creator

Img Creator oferuje zdjęcia wysokiej jakości. Wymagane jest zostawienie linku do źródła w miejscu, w którym wykorzystasz zdjęcie.

img creator

Magdeleine

Portal Magdeleine oferuje zdjęcia wykonane przez różnych fotografów. Niektóre fotografie wymagają podania przypisu autora.

magdeleine

Oczywiście zapraszam do dyskusji na temat korzystania z darmowych zdjęć na blogu i dzielenia się swoimi opiniami.

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Angelika
4 lat temu

Super, wielu z nich nie znałam, więc takie zestawienie na pewno mi się przyda – teraz będę mieć więcej zdjęć do wyboru! Dzięki:)