Gdzie Kupić Profesjonalny Szablon do WordPressa

profesjonalne szablony do wordpressa

Osoby, które zaczynają swoją drogę z prowadzeniem bloga, często pytają, gdzie można kupić profesjonalny szablon do WordPressa. W tym artykule przedstawie Ci najlepsze serwisy, w których znajdziesz idealny szablon na swojego bloga.

Po co kupować profesjonalny szablon do WordPressa?

Sprawa jest prosta. Posiadając bloga, z profesjonalnym szablonem robisz lepsze wrażenie. Niejednokrotnie widziałem serwisy, które miały okropną grafikę, źle dobraną czcionkę i byle jak zrobione logo. Co świadczy o autorze takiego serwisu?

Musisz wiedzieć, że najważniejsze jest to pierwsze wrażenie, którego nie da się oszukać. Internauta widząc po raz pierwszy serwis wyrabia sobie szybko zdanie. Od tego będzie zależało czy jeszcze kiedykolwiek na niego wróci.

Kiedyś, gdy szukałem firmy, której zlecę stworzenie bloga internetowego, odezwał się do mnie pewien grafik. Zaproponował mi stworzenie „profesjonalnie” wyglądającego bloga. Facet gadał tak, jakby pozjadał wszystkie rozumy. Po rozmowie telefonicznej postanowiłem wejść na jego stronę i zobaczyć projekty, które stworzył.

Gdy zobaczyłem jego stronę firmową o mało nie spadłem z fotela. Spodziewałem się świetnie zaprojektowanego serwisu a ujrzałem zupełnie co innego. Strona była szara, jak papier toaletowy, logo było tak pikselowate, że z trudem odczytałem, jak nazywa się firma. Podstrona oferty była źle sformatowana, a litery wychodziły poza szablon.

Jednym słowem: masakra! Nie zapłaciłbym nawet złotówki takiemu człowiekowi, który miałby stworzyć dla mnie bloga w taki sposób.

To doświadczenie pokazało, że jeżeli zlecasz komuś stworzenie profesjonalnego szablonu do WordPressa, to musisz dokładnie mu się przyjrzeć. Jakie ma doświadczenie, jakie umiejętności posiada, kim byli jego klienci i w końcu, jak wygląda jest wizytówka firmy (strona internetowa i portoflio).

Jakie są ceny szablonów tworzonych od podstaw?

Według danych, które zebrałem na podstawie ofert ponad 30 firm, za stworzenie szablonu do zwykłego bloga zapłacisz 300-6500 zł. Sam zapłaciłem kiedyś 1000 zł za bloga internetowego, z którego nie byłem do końca zadowolony. Posiadał wiele błędów, które na pierwszy rzut oka nie były widoczne. Blog wymagał regularnych aktualizacji i ciągłego korygowania błędów.

Wiązało się to z dodatkowymi kosztami i czasem, który trzeba na to poświęcić.

Jeżeli posiadasz wysoki budżet na stworzenie witryny internetowej, to możesz zlecić to firmie, która wykona szablon profesjonalnie. Z firmami trzeba jednak obchodzić się ostrożnie, bo wiele z nich lubi brać pieniądze, nie martwiąc się o efekt. Mam znajomego, który wydał na portal 25 000 złotych, a serwis został zrobiony amatorsko, z licznymi błędami.

Gdzie kupić profesjonalne szablony wordpress?

Lepiej postawić na szablon, który został przetestowany i jest na bieżąco aktualizowany przez twórców. Poniżej przedstawiam kilka serwisów, na których znajdziesz profesjonalne szablony do WordPressa:

1. ThemeForest

Najpopularniejszy serwis oferujący profesjonalne szablony do WordPressa. Szablony są tworzone przez twórców z całego świata i na bieżąco aktualizowane. Dzięki systemowi ocen i komentarzy, uzyskujesz podstawowe informacje na temat szablonu.

 

ThemeForest oferuje ponad 5000 szablonów do WordPressa, a ceny wahają się między 30-60$. Korzystam z tego serwisu od dłuższego czasu i zawsze byłem zadowolony z szablonów, które oferują.

themeforest

2. Elegant Themes

Serwis oferuje roczne członkostwo, za które zapłacisz 69$. W ramach abonamentu otrzymujesz dostęp do ponad 80 profesjonalnych szablonów do WordPressa. Szablony są wyposażone w epanel.

Elegant Themes to szablony, które cechuje elegancja i ładne wykonanie, dlatego każdy znajdzie tam coś dla siebie.

elegantthemes

3. WooCommerce

Wykupując roczny abonament, który kosztuje 399$, otrzymujesz dostęp do ponad 55 szablonów. Znajdziesz tam wiele szablonów wykorzystujących m.in WooCommerce.

Więcej informacji znajdziesz na: woothemes.com

woothemes

4. Studio Press

Serwis oferuje ponad 40 szablonów do WordPressa. Każdy szablon kosztuje 60-100$. Podobnie jak na Theme Forest autorami szablonów są zewnętrzni programiści.

Więcej informacji znajdziesz na: www.studiopress.com

studiopress

5. Templatic

Na portalu znajdziesz ponad 50 profesjonalnych szablonów do WordPressa. Każdy szablon kosztuje 45-99$ i obsługuje klienta przez cały rok. Możesz również otrzymać dostęp do wszystkich szablonów płacąc 299$ + 19$ za każdy miesiąc.

Więcej informacji znajdziesz na: templatic.com

templatic

6. iThemes Builder

W serwisie znajdziesz ponad 100 szablonów. Każdy motyw kosztuje 80$ i obsługuje klienta przez cały rok. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich szablonów za 197$. Każdy szablon jest wyposażony w specjalny system do wprowadzania modułów.

Więcej informacji znajdziesz na: ithemes.com

ithemes

Podsumowując

Minimalna kwota za stworzenie profesjonalnego szablonu do WordPressa przez firmę programistyczną lub freelancer’a wyniesie ok. 300 zł.

Kupując szablon za ok. 200 zł np. na ThemeForest otrzymujesz profesjonalne rozwiązane, które będzie na bieżąco aktualizowane. Dodatkowo otrzymujesz darmową pomoc techniczną ze strony autorów.

Decyzja jaką podejmiesz oczywiście należy do Ciebie.

 

Zostaw błyskotliwy komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij