5 Wtyczek Społecznościowych do WordPressa

by Dominik 08 marca, 2018
wtyczki społecznościowe do wordpressa

Masz bloga na WordPressie i szukasz ciekawych wtyczek społecznościowych? Wybór jaki oferuje ta platforma jest ogromny. W tym artykule przedstawiam wtyczki, które sam przetestowałem, i które mogą Ciebie również zainteresować.

Jak wybrać dobrą wtyczkę społecznościową do WordPressa?

Jeśli zastanawiasz się do czego potrzebna jest wtyczka społecznościowa to odpowiedź jest prosta – aby internauci częściej klikali w przyciski i udostępniali treści na swoich kontach społecznościowych. Żyjemy w czasach, w których ludzie nie lubią się przemęczać i wolą dokonywać zakupów za pomocą kilku kliknięć.

Podobnie jest z udostępnianiem treści na Facebooku lub Twitterze. Jeżeli widzą przycisk “udostępnij” to istnieje większe prawdopodobieństwo, że podejmą akcję i podzielą się nową treścią ze swoimi znajomymi.

Wtyczki społecznościowe to doskonałe źródło pozyskiwania dodatkowego ruchu i generowania przychodu, dlatego warto je zainstalować na swojej stronie internetowej. Poniżej prezentuję listę wtyczek (1 płatną i 4 darmowe):

Easy Social Share

Easy Social Share to wtyczka, z której korzystam od niedawna, ale jestem z niej bardzo zadowolony. Celowo umieściłem ją na pierwszym miejscu, ponieważ wiem jakie możliwości oferuje i odpowiednio skonfigurowana może zdziałać cuda.

Gdybym miał opisać jej wszystkie możliwości musiałbym napisać odrębny poradnik, dlatego skupie się na najważniejszych rzeczach.

Gdy pierwszy raz wszedłem w ustawienia tej wtyczki byłem lekko zaskoczony. Oferuje ona tak wiele możliwości, że w pierwszej chwili złapałem się za głowę i pomyślałem, że czeka mnie strasznie dużo roboty.

Na szczęście nawet osoby, które nie są obeznane z konfiguracją wtyczek lub szukają gotowego rozwiązania będą w stanie uruchomić wtyczkę szybko i bez większych problemów.

Przechodząc już do konkretów; dzięki tej wtyczce wygenerujesz przyciski społecznościowe, dzięki którym zachęcisz swoich czytelników do podjęcia interakcji na stronie np. udostępnienia treści na Twitterze.

easy social share ustawienia

Ciekawym przykładem jest umieszczenie paska z ikonkami portali społecznościowych, które przesuwają się w dół lub górę. Przyciski możesz dowolnie modyfikować i ustawiać w każdym miejscu na swojej stronie.

wybór pozycji przysków social media

Wtyczka posiada opcję tworzenia formularzy, dzięki którym będziesz w stanie budować bazę mailingową. W standardzie możesz podłączyć formularz zapisu pod jeden z popularniejszych autoresponderów i zbierać adres mailowe do bazy.

tworzenie formularzy

Easy Social Share posiada możliwość podłączenia do Google Analytics oraz Tag Managera, dzięki czemu możesz analizować skuteczność swoich działań marketingowych.

Świetnym rozwiązaniem jest także wbudowany wewnętrzny system analityczny, w którym masz pokazane statystyki działań podejmowanych przez osoby odwiedzające Twoją stronę. Dzięki temu możesz testować różne warianty i sprawdzać konwersję podejmowanych działań w różnych miejscach na stronie. Jest to taki mały “social analytics”.

analityka social media

Warto wspomnieć, że wtyczka doskonale obsługuje urządzenia mobilne, dzięki czemu wstawisz pasek z przyciskami u dołu ekranu, w którym zachęcisz swoich czytelników do podjęcia akcji.

W pakiecie otrzymujesz zestaw dodatków, które możesz zainstalować na swoim WordPressie. Znajduje się tam m.in dodatek pozwalający przywrócić wszystkie lajki i udostępnienia po przejściu na certyfikat SSL, edytor tworzenia przycisków, czy możliwość integracji wtyczki ze sklepem WooCommerce. W sumie naliczyłem 17 dodatkowych funkcji, które możesz zainstalować w dowolnej chwili.

dodatki do easy social share

Wtyczka warta swojej ceny

Jest to niezaprzeczalnie jedna z najlepszych wtyczek społecznościowych, jakie miałem okazję testować.

Wtyczka jest płatna i kosztuje 19$  – jest to opłata jednorazowa. Dzięki czemu masz pewność, że płacisz tylko raz i masz dostęp do najnowszych aktualizacji i specyfikacji technicznej. W porównaniu do innych wtyczek, które kosztują o wiele więcej i często są sprzedawane w formie abonamentu jest to perełka wara uwagi.

Obecnie trwa promocja i za wtyczkę Easy Social Share zapłacisz o 40% mniej. Kliknij w poniższy przycisk, aby dowiedzieć się więcej:

Sprawdź Easy Social Share

Darmowe wtyczki społecznościowe

Jeśli nie interesuje Cię powyższa wtyczka do WordPressa to możesz skorzystać z darmowych. Osobiście wszystkie z nich przetestowałem i działają naprawdę dobrze.

Mashshare Social Buttons

Dzięki tej wtyczce możesz ustawić przyciski społecznościowe, które są widoczne na górze lub na dole strony artykułu. Wtyczka umożliwia wygenerowanie paska, który widoczny jest z boku ekranu. W darmowej wersji wtyczki masz możliwość prostej zmiany wyglądu i kształtu przycisków.

mashshare

W rozszerzonej,płatnej wersji otrzymujesz możliwość podłączenia kodu Google Analytics oraz dostęp do większej palety personalizacji przycisków społecznościowych.

Strona wtyczki: Sprawdź Mashshare

JestPack

JetPack to wtyczka, w której otrzymujesz narzędzia analityczne  do monitorowania ruchu na stronie. Oprócz tego wtyczka zawiera kilka innych dodatków, w których skład wchodzą zabezpieczenia strony, czy optymalizacja obrazów. W JetPacku znajduje się też opcja dodania przycisków udostępniania, które zostaną umieszczone pod każdym wpisem.

jestpack wtyczki społecznościowe

Przez dłuższy czas na swoim blogu korzystałem właśnie z tej wtyczki i byłem z niej całkiem zadowolony. Jest darmowa i nawet zwykły laik będzie w stanie ją poprawnie skonfigurować.

Strona wtyczki: Sprawdź Jetpack

Share Buttons by AddThis

To jedna z lepszych darmowych wtyczek społecznościowych do WordPressa. Umożliwia wstawienie przycisków w różnych miejscach strony. Jest dosyć prosta w obsłudze i konfiguracji.

Strona wtyczki: Sprawdź AddThis

Shareaholic

Wtyczka, która w standardzie zawiera to co powyższe wtyczki społecznościowe. Jest łatwa w konfiguracji i każdy poradzi sobie z instalacją.

Strona wtyczki: Sprawdź Shareaholic

Którą wtyczkę najlepiej wybrać?

Większość darmowych wtyczek oferowanych przez twórców posiada podstawowy pakiet. Więc jeśli zależy Ci na dodatkowych opcjach to musisz przejść na płatną wersję, która oferuje więcej możliwości.

Myślę, że dla osoby, która nie ma dużych wymagań i szuka prostej wtyczki dodającej przyciski społecznościowe to powyższe darmowe rozwiązania okażą się zupełnie wystarczające.

Z kolei jeśli szukasz czegoś bardziej zaawansowanego z możliwością personalizacji, analityki i budowania bazy mailingowej to wtyczka Easy Social Share będzie doskonałym wyborem.

A jakich wtyczek społecznościowych Ty używasz na swojej stronie internetowej? Napisz o tym w komentarzu.

Aha, i jeśli spodobał Ci się artykuł to kliknij, w któryś z poniższych przycisków i daj znać innym!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments